Magiadeski

Pielęgnacja drewnianych desek do krojenia

Jak pielęgnować drewniane deski do krojenia? O tym dowiesz się w naszym artykule.

Drewniane deski do krojenia lub serwowania przekąsek, aby mogły długo posłużyć i cieszyć swoich właścicieli, wymagają odpowiedniej pielęgnacji. 

Wobec tego specjalnie dla naszych obecnych
i przyszłych klientów stworzyliśmy poradnik

Jak dbać o drewnianą deskę do krojenia?

Przeczytaj nasz poradnik a Twoja drewniana deska do krojenia zawsze będzie ładnie wyglądać i służyć przez lata

pielęgnacja drewnianych desek do krojenia

Pielęgnacja drewnianych desek do krojenia - Podstawowe zalecenia:

 • nigdy nie myj drewnianej deski do krojenia w zmywarce
 • nigdy nie zanurzaj i nie mocz przez dłuższy czas deski w wodzie lub innych płynach
 • do czyszczenia używaj letniej bieżącej wody i ewentualnie delikatnego środka myjącego
 • po umyciu deski osusz ją za pomocą czystej miękkiej ściereczki lub ręcznika papierowego i pozostaw do całkowitego wyschnięcia
 • do usuwania nieprzyjemnych zapachów z deski użyj soli kuchennej lub soku z cytryny, poprzez wcieranie w wilgotną deskę, a następnie spłukanie letnią wodą 
 • kiedy zauważysz, że powierzchnia deski nie wygląda już dobrze i zaczęła chłonąć wodę lub inne płyny należy ją zaimpregnować, można do tego użyć naszego olejowosku. Przed impregnacją w przypadku bardzo zniszczonych desek warto przeszlifować jej powierzchnię za pomocą drobnego papieru ściernego np. o gradacji 250
 • unikaj kwaśnych pokarmów – niszczą wykończenie deski szybciej niż inne pokarmy

Wskazówki dotyczące renowacji drewnianych desek do krojenia:

 • Wyczyść deskę łagodnym mydłem/płynem i gorącą wodą (do usuwania zapachów użyj dodatkowo soli kuchennej lub soku z cytryny)

 • Osusz deskę bawełnianą czystą ściereczką lub ręcznikiem papierowym

 • Pozostaw deskę w suchym miejscu do wyschnięcia (nie kładź jej na grzejniku lub przy innym silnym źródle ciepła)

 • Nałóż olej, wosk lub olejowosk dopuszczony do kontaktu z żywnością – zobacz naszą ofertę środków do konserwacji desek

 • Odczekaj 3-5 minut, aż deska wchłonie olej lub wosk

 • Powtórz w razie potrzeby czynności z punktu 4

 • Zetrzyj nadmiar środka impregnującego  z powierzchni deski przy wykorzystaniu miękkiej szmatki, którą jednocześnie wypolerujesz deskę do krojenia 

UWAGA: w przypadku zniszczonej – porysowanej powierzchni deski możesz po jej osuszeniu przed zastosowaniem impregnacji przeszlifować jej powierzchnię papierem ściernym. Możesz użyć kilku gradacji papieru ściernego np. 120 jako pierwszy zgrubny szlif a następnie 250 do wykończenia. Po przeszlifowaniu zaleca się przetarcie powierzchni deski przy pomocy lekko wilgotnej  bawełnianej ściereczki. 

EKSTREMALNE USZKODZENIA DREWNIANYCH DESEK KUCHENNYCH

Nie panikuj!  Jeśli Twoja deska uległa uszkodzeniu lub jej powierzchnia jest znacznie zniszczona. Możesz ją do nas odesłać a my przeprowadzimy jej renowację za niewielką opłatą. Wystarczy, że się z nami skontaktujesz w tej sprawie i prześlesz zdjęcie deski. Przedstawimy zakres prac do wykonania, cenę i koszt odesłania deski do Ciebie. 

Możesz zebrać kilka desek drewnianych lub innych produktów z drewna w jednej przesyłce (nie muszą one być zakupione w naszym sklepie) a my wykonamy ich renowację. Warunkiem przeprowadzenia takich prac jest przesłanie korespondencji w tej sprawie wraz ze zdjęciami produktów do renowacji. 

Do impregnacji drewnianych desek do krojenia polecamy nasz  naturalny wosk do konserwacji desek 120ml stworzony na bazie naturalnych składników takich jak wosk pszczeli, olej kokosowy i wosk carnauba dobrany według naszej własnej receptury.

Korespondencję proszę kierować na adres:  admin@magiadeski.pl

Olej i wosk do konserwacji drewnianych desk do krojenia

Shopping Cart