Magiadeski

Olej tungowy do konserwacji desek 100ml

Olej tungowy do konserwacji desek 100ml w szklanej ciemnej butelce, zwany też olejem chińskim, jest naturalnym olejem roślinnym tłoczonym z nasion drzewa tungowego. Produkt 100% naturalny bez dodatków oleju lnianego, bezpieczny w kontakcie z żywnością.

 

Sprzedawany przez nas olej jest w 100 % czysty – bez rozcieńczalników i innych dodatków. Produkowany od lat w małej czeskiej manufakturze : Vladimír Fiala – FIMA Brno. Działa ochronnie i świetnie natłuszcza drewniane deski do krojenia bądź serwowania przekąsek.

Używając oleju tungowego do konserwacji desek 100ml sprawisz, że będą wyglądać jak nowe przez długi czas.

28.00 

Brak w magazynie

Olej tungowy do konserwacji desek 100ml  zwany też olejem chińskim, jest naturalnym olejem roślinnym tłoczonym z nasion drzewa tungowego.
 

Olej ten wywodzi się już z starożytnych Chin – pierwsze wzmianki pojawiają się w pismach Konfucjusza już ok roku 400 p.n.e. Gęsta ciecz o barwie żółtobrunatnej i charakterystycznym zapachu (można skojarzyć z zapachem słonecznika), jest olejem szybkoschnącym i rozpuszczalnym w wielu rozpuszczalnikach. Stosowany jako środek do konserwacji drewnianych desek kuchennych jak również drewnianych akcesoriów kuchennych, zabawek lub biżuterii. Produkt tworzy naturalne, ekologiczne, matowe wykończenie drewna o złocistym odcieniu. W połączeniu z naszym woskiem tworzy naturalną barierę przed wnikaniem brudu i innych niepożądanych  substancji. Stosowany regularnie (do konserwacji), pozwoli wydłużyć “życie” deski na wiele lat.

Olej bezpieczny w kontakcie z żywnością, zapakowany w szklaną butelkę w ciemnym kolorze o pojemności 100 ml.

100 ml oleju wystarczy do zabezpieczenia kilku średniej wielkości drewnianych desek lub do zabezpieczania jednej deski przez rok stosując go kilka razy w roku. Olej aplikujemy za pomocą bawełnianej ściereczki, gąbki lub ręcznika papierowego. Następnie pozostawiamy do wchłonięcia, po czym nadmiar ścieramy bawełnianą ściereczką lub ręcznikiem papierowym.  Aby uzyskać zadowalający efekt należy nanieść minimum 3- 4 powłoki.

Dodatkowe informacje na temat pielęgnacji desek do serwowania przekąsek lub krojenia produktów znajdziesz na naszym blogu – wpis na temat pielęgnacji desek.

 

Specyfikacja:

Przykład wykorzystania naszych desek
Deska dębowa z bułeczkami
Waga1 kg
Shopping Cart